Permanent - těsnící materiály, s.r.o. 
Minulost
Výroba těsnících materiálů v Kostelci nad Orlicí byla zahájena v roce 1950 v tehdejším národním podniku OSINEK a v podstatě pokračuje bez přerušení do dnešních dnů. V červnu 1992 byl národní podnik Osinek prodán anglické firmě FERODO (světoznámému výrobci třecích a brzdových materiálů). Do roku 1993 byl, jako základní surovina pro výrobu těsnění používán přírodní asbest. Vzhledem k prokázané škodlivosti této suroviny na lidský organizmus došlo k zákazu jeho používání pro výrobu. Byla vyvinuta a odzkoušena základní řada pletených těsnících materiálů bez použití asbestu a podnik začal od roku 1994 používat pro výrobu těsnění převážně skleněná vlákna. V souvislosti s vývojem a výrobou nových typů syntetických vláken a se stále zvyšujícími se požadavky zákazníků na kvalitu a účinnost těsnění byla základní řada těsnících výrobků stále rozšiřována.
.........................................................................................................
V dubnu 1997 byl podnik prodán anglické firmě FLEXITALLIC Ltd, která je výrobcem průmyslových těsnění. Přínosem bylo rozšíření možností výroby těsnících materiálů s použitím nejnovějších znalostí a technologií v tomto oboru. Anglický partner se rozhodl firmu v druhé polovině roku 2001 prodat. Budovy spolu s výrobním zařízením koupila česká firma PERMANENT-těsnící materiály s.r.o.
Současnost
Firma PERMANENT-těsnící materiály s.r.o. byla založena v roce 1996 a náplní výroby jsou průmyslové těsnící materiály. Nosným programem je výroba pletených, háčkovaných a tkaných těsnících materiálů pro dynamická i statická použití. Dnes se firma rozkládá na ploše 3500m2, má 45 zaměstnanců a vyrábí ročně 380 tun pletených a tkaných těsnících a izolačních materiálů pro tuzemský i zahraniční trh s obratem 2,5 milionů Eur. Přibližně polovinu výroby tvoří tepelně izolační materiály (statická těsnění, tkaniny a pásky ze skleněných a keramických přízí). Druhá část výroby je zaměřena na těsnění pro čerpadla a armatury na bázi přírodních materiálů (bavlna, len, konopí) a syntetických materiálů (sklo, akrylová vlákna, PTFE, aramidová, grafitová a karbonová vlákna, Kevlar®, Kynol®). Těsnící ucpávky jsou vyráběny na moderních třídráhových a čtyřdráhových pletacích strojích značky STEEGER, které zaručují požadovanou kvalitu výrobků a tím i spokojenost zákazníků. Díky používáním nejmodernějších technologií a poznatků ve výrobě a široké distribuční síti v tuzemsku i v zahraničí (Anglie, Itálie, Polsko), zaznamenala firma v posledních letech dynamický rozvoj ve výrobě těsnících a izolačních materiálů. Hlavní částí trhu jsou elektrárny, rafinerie, cukrovary, výroba kotlů, krbů a kamen a pro všeobecné použití těsnících materiálů v průmyslu.
.........................................................................................................
V červnu roku 2004 získala firma Permanent-těsnící materiály s.r.o. certifikát kvality ve shodě s normou ČSN EN ISO 9001:2001.
.........................................................................................................
Společnost Permanent-těsnící materiály s.r.o. nabízí svým odběratelům komletní sortiment izolačních a těsnících materiálů, včetně těsnících materiálů od svých subdodavatelů (deskový těsnící a izolační materiál, spirálově vinutá těsnění, grafitové kroužky a pod.).
.........................................................................................................
Pracovníci firmy Permanent-těsnící materiály s.r.o. uvítají příležitost pomoci svým zákazníkům řešit veškeré problémy v oblasti těsnění a statických izolací